vineri, 10 septembrie 2010

jocuri

Heroes 6. Dupa 5 , care oricum e prost. Unde merge vaca, merge si viţelul. Grafică anime, mai vrei ceva? Da, aş fi vrut. Eliminarea magiilor idioate de level 5, adică "magic mirror" si "sacrifice", mai puţin timp pierdut cu cucerirea minelor, ceva eroi mai buni la Rampart, ceva care să facă Academy jucabil, nu doar colorat, ceva culoare în obrajii lui Gelu, şi cineva care sa facă faţă îngerilor, măcar teoretic. Nimic din astea, în schimb au scos piticii. Păcat că era un joc bun şi a devenit un gunoi. Ubisoft. Poate că dacă era Blizzard, sau oricine, era mai puţin penibil. Apare şi Heroes 6. Game over.