vineri, 23 aprilie 2010

De pe un forum (cam) idiot.



Ce as vrea sa fiu? As vrea sa fiu scriitor, si politist, si actor, si antrenor de fotbal, si medic in Rusia centrala, si mai multe. Cosmonaut, veterinar, acrobat, artificier, fotbalist, portar la hochei, tenismen, profesor de astronomie, astronom, mecanic, pilot de avion, de formula 1, de motociclete, ingrijitor de cai, print arab, Hans Christian Andersen, berar, bautor de bere profesionist, actor, cintaret, baterist la Metallica, ziarist la Level, programator la ParadoxEnt., moderator pe vreo 3 forumuri, Jesse James, Bob Dylan, medic in Africa, trasmisionist in armata rusa, bucatar in armata, savant, vinzator de ceai, si altele. Aventurier, Galahad, regizor de teatru, Rocannon, vintelegar, masinist. Fiecare lucru vrea sa fie ceea ce este, zice un filozof. Nu sesizez diferenta dintre fiinta si existenta, probabil ca de aia nu inteleg nici sensul intrebarii. Pentru mine, omul este ceea ce este, nu inteleg separatia.